Tatile Giderken Yanıma Ne Almalıyım?

Kiraz Kiraz

Tatile Giderken Yanıma Ne Almalıyım?

 

Tatile giderken yanımıza almamız gereken eşyaları belirlemek herkesin ortak derdidir. Alınması gereken eşyalar, kalınacak gün sayısına ve mevsime bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

 

Uçak, tren, otobüs, vapur vb. seyahat biletleri, pasaport, cüzdan, nüfus cüzdanı, düzenli kullandığımız ilaçlar ve ağrı kesici vb. gibi ilaçlar, sağlık kiti, eğer yabancı bir ülkeye gidilecekse o ülkenin resmi diline ait bir çeviri sözlüğü, gidilecek yer bilinmiyorsa o bölgeye ait rehber kitabı, haritalar, kredi kartlarını kaybetme veya çaldırma durumuna karşı yedek bir nakit para miktarı, farklı tipteki priz başlıkları ve telefon şarjı gibi eşyaları tatile giderken ihtiyaç duyulan eşyalar arasında sıralayabiliriz.

 

Tatil İçin Gerekli Olan Kıyafet ve Diğer Eşyalar

 

Hepimizin tatil planı yaparken yanımıza almak istediği tonlarca kıyafet ve eşya vardır. Ancak bagaj hakkı ve taşıma zorluğu nedeni ile sınırlı sayıda eşya alınabilir. Bu kıyafetler, kullanışlı ve ihtiyaçları karşılar şekilde olmalıdır. Örneğin; iç çamaşırı, pantolon, çorap, hırka, şort, pijama, tişört, şapka, mayo, bikini, eldiven, kazak, ceket, ayakkabı, bot, terlik gibi mevsimine göre değişebilecek ihtiyaca uygun kıyafetler kullanılır.

 

Bebek ve Çocuk Sahibi Olanlar

 

Eğer seyahate çıkacak olan kişiler bebek veya çocuk sahibi ise yanlarında bulundurmaları gereken bazı önemli eşyalar vardır. Bunlar arasında; biberon, bebek bezi, mama, boş bir kavanoz, küçük bir şişe, pijama, çorap, emzik, ıslak mendil, oyuncak, özel güneş kremi gibi eşyalara örnekler verilebilir.

 

Ek olarak gerekli görülebilecek diğer eşyalar; kol saati, gözlük, el ve güneş kremi, şemsiye, sabun, deodorant, şampuan, diş fırçası ve diş macunu, tıraş bakım ürünleri, cilt bakım ürünleri, tampon ya da ped, dergi veya kitap, seyahat yastığı, aperatif gıdalar, matara veya termos olarak eklenebilir.

 

Bu saydığımız eşyaların dışında gerekli görülebilecek ihtiyaca uygun diğer eşyalar da tatile giderken yanımıza alınabilecekler arasındadır.

Yorum yazın