Su Altı Cenneti: Gili Adaları (Asya)

Kiraz Kiraz

Gili Adaları, üç nokta şekillerde görülen Trawangan, Meno ve Gili Air adlı üç adadan oluşur. Rengarenk mercanları, deniz kaplumbağaları, bembeyaz kumsalları ve zengin deniz altı yaşamı ile tam anlamıyla görülmesi ve yaşanması gereken bir tatil cennetidir. Bu adalarda güvenlik ailelerce seçilmiş kişilerle sağlanmaktadır. Ada yerlilerinin görünümünü Bob Marley’e benzetebiliriz. Her yerden Reggae müzik sesleri yükselir. İlginç ve görülmesi değer bir yerdir. Scuba diving ve şnorkelle yüzerek bu büyüleyici denizin derinliklerini keşfedebilir ve hayatınızın en iyi deneyimlerini yaşayabilirsiniz. Eğer dalış yapmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bir şnorkel kiralayıp denize atlamak! Ayrıca Gili Adaları oldukça aktif ve eğlenceli insanlara ev sahipliği yapmaktadır.

Gili Trawangan Adası 

Kum güneş ve denizin sessiz sakin bir ortamda keyfine düşün genellikle orta yaş üstü olan misafirler için en ideal tatil alanı Gili Meno diyebiliriz. Gili Air’da yaşam tarzı iki adanın karışımı gibidir. Gece hayatı oldukça renkli ve canlıdır. Gili Trawangan’da en ilgi gören bar Irish Pub bölgenin en çok ziyaret edilen mekanlarındandır. Restorant havasına sahip fakat bar olarak hizmet veren mekan gece açık hava diskosuna dönüşerek gecenize renk ve hareket katmakta. Ekonomik bir bütçe ile sınırları aşmadan, şehrin stresinden ve kalabalığından uzaklaşarak keyifli bir tatil yapmak isteyenler mutlaka Gili adalarını seyahat defterine eklemeyi unutmamalı.

Gili Air

Gili Air, Gili Adaları’nı oluşturan 3 adadan 2. en büyüğü unvanına sahiptir. Daha çok çiftlerin tercih ettiği Lombok adasına yakın olan bu ada gözlerden uzak olduğu için sakin ve huzurlu bir balayı geçirmek isteyen çiftler için en ideal tatil yeri olmakla beraber listelerinin bir numarası haline gelmiştir.

Yorum yazın