Polikarbonat Levhalar – Polinetltd.com.tr

Polikarbonat Levhalar – Polinetltd.com.tr


Polikarbon uygulama süreci uygulanması ve kurulumu oldukça pratik ve kolay olsada polikarbon üretimi oldukça meşakkatli, dikkat ve özveriyle üretilmektedir. Makinelerden çıkan levhalar titizlikle ayrıştırılmaktadır. Reçineler de hepsi termoplastik işleme yöntemi ile işlenebilir. Genel olarak enjeksiyon kalıpları ile ya da ektüruzyon ile yassı levhalar ve eksturuyonla profil ve köpük halinde kalıplanması ve şişerek kalıplama yolu ile birlikte işleme sürecidir. Polikarbon levhalar sıcak ve soğuğa karşı esnek olması nedeni ile ısı, vakum ve basınç ile kolay şekil alabilir. İkinci aşama yani işleme süresinde ki sonra ki aşama da diyebiliriz; boyalar, baskı, eriyip yapıştırıcı bağlar ve sıcak damga ile ihvan edilebilir.

polikarbon

polikarbon

İşleme sürecin de neme karşı hassas olması sebebi ile, standart aletler de işleme sürecinden önce nemin aza indirgenmesi gerekmektedir. Polihidrik fenol gruplarının karbon reçinesi ile bağlanma ürünü olduğunu söyleyebiliriz. Yüksek darbeye dayanıklı olması, elektriksel özelliklerinin iyi olması, sertliği ve düşük nem alma özelliği ile -30 dereceden +140 dereceye kadar dayanıklılık göstermektedir. Ülkemizin tüm mevsimlerini tam yaşadığını düşünürsek oldukça uygun olacaktır kullanım açısından. Polikarbonat türlerinin köpük cinsininde mevcut olduğunu bilmekte fayda var. Reçine alevlenmesine ya da alev yaymama özelliği ile uluslararası yangın standartlarına da uygun olduğu bilinmektedir.

Uv ışınlarının boyayı kötü etkilediğini düşünecek olursak, kimyasal dirençi yüksek olduğunu ve boyalı ürünün hava almasını sağladığını belirtelim. Polikarbonat  kullanım alanlarını ele alacak olursak; tıbbi olarak biyokimya laboratuvarların da, alet yapımı, net oluşu, şeffaf ve sağlam oluşu ile talep edilen ürün yapılabilir. Toplu taşıma araçların da emniyet önlemi için kullanılmaktadır. İnşaat sektöründe de çokça kullanılmaktadır. Sert kısımlar da kapı ve pencerelerde, estetik ve modern duruşu ayrıca cama nazaran daha hafif ve kaliteli oluşu tercih sebeplerindendir. Okullar da otoyollar da, yaya üst geçitlerin de, ürün olarak düşünecek olursak; güneş gözlükleri, bebek biberonları, su damacana yapımı, ısıya ve soğuğa dayanıklılık göstermesi gerekli olan kapların yapımın da, gemi araların da ve daha bir çok alanda kullanıldığını söyleyebiliriz.

kaynak: http://polinetltd.com.tr/

Polikarbonat Uygulanmış Projelerin Videosu

Arkadaşlarınla Paylaş