Pileli Etekler Nasıl Kombinlenir?

Admin Admin

Pileli Etekler Nasıl Kombinlenir?

 

Kurallara Bağlı Kalmayın

 

Romantik, bohem, vintage gibi birçok tarza giren pileli etek günümüzde kullanım alanını genişletti. Pilenin çeşidine kumaşın türüne, desenine kadar yüzlerce kombin yapma seçeneği mevcut. Öncelikle boyu dizlerde ve diz altlarında biten bu etekleri basic tişörtler ya da dökümlü dilediğiniz kumaştan gömlek, bluzlarla tamamlayabilirsiniz.

 

Dergilerde gördüğümüz mankenlerden özenerek aynı fikri uygulamayın. Kuralları yıkın ama basit detayları atlamayın. Mesela çok uzun boylu değilseniz etek boyunuzu da uzun tutmayın ve muhakkak üstüne belinizi ortaya çıkaracak şekilde kemer ve diğer parçaları tercih edin. Standardın üzerinde bir boya sahipseniz bluz veya diğer seçeneklerinizi eteklerinizin içine yerleştirmek yerine rahat da bırakabilirsiniz bu daha salaş bir hava yaratır aynı zamanda desene göre de bohem bir havaya da sokabilir. Eteğin renkleri fazlaysa baskın olan renkten üst seçmeniz ve ikinci baskın ya da ilk baskın renkten biriyle fular kullanabilirsiniz bu sizi daha romantik bir tarza götürür.

 

Yardımcı Oyuncular: Ayakkabılar

 

Ayakkabı seçiminiz kombinize uygun spor, babet ya da daha feminen topuklu olabilir. Rahatınıza düşkünseniz metal detaylar barındıran spor ayakkabılarınızla, klasik yapıya sahipseniz yine fiyonklu babetlerden çok sivri uçlu babetlerinizle, topuklu ayakkabılarla sorununuz yoksa ve biraz daha boy kazandırmak isterseniz kombininize tercihinizi topukludan yana yapabilirsiniz. Fazla hareketli parçalardan ve platform topuklardan kaçının.

 

Çanta Seçimine Dikkat!

 

Riske girmek istemiyorsanız yine düz renklere yönelmeli ve boyut olarak da çok büyük olanları tercih etmemelisiniz. İster zincirli ister deri ister klaç. Bu sizin yaratıcılığına kalmış biraz da.

 

Unutmadan…

 

Kombinlemenin dışında bir de bunlardan ayrı gibi görünen aslında tam içlerinden birşey daha. Makyajınız. Seçtikleriniz zaten hareketliyse bir daha makyajınızla kalabalık bir durum yaratmayın. Daha sakin ferah gösterebilecek dikkati birden çok nokta yerine bir noktaya verebileceğiniz makyajları yapın. Şeftali tonları buğday ve daha açık tenlilere pembe parıltılı tonları daha esmer olan hanımlara uygun tercih olabilir.

 

Bir cevap yazın

BENZER YAZILAR