Parfüm Kalıcı Hale Getirilebilir Mi?

Kiraz Kiraz

Sizi temsil eden, teninize uyumlu olan bir parfümün kalıcılığını artırmak için birçok faktörü göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Parfüm denildiğinde akla gelen en büyük soru işaretlerinden bir tanesi parfümün nasıl kalıcı olacağıdır.

 

 Kalıcı Parfümün Sırrı Temiz Bir Ten

 

Parfümünüzün daha kalıcı olmasını istiyorsanız birkaç önemli noktaya dikkat ederek, gün boyu teninizde ve kıyafetlerinizde kalmasını sağlamanız mümkündür. Öncelikli olarak parfüm sıkmadan evvel, cildinizin temiz olmasına özen göstermeniz gerekir. Temiz bir tende parfüm daha kalıcı olacak ve tam olarak karakteristik özelliklerini yansıtacaktır. Unutmayın ki etkileyici bir koku daima temiz bir tende mümkündür. Banyodan hemen sonra kullanılması parfümünüzün kalıcılığını önemli derecede artıracaktır.

 

 Parfüm Vücutta Nerelere Uygulanmalıdır?

 

Bir diğer önemli nokta ise vücudunuzda parfümü kullanacağınız yerdir. Nereye uygulanacağını bilmeniz, kalıcılık açısından son derece önem arz etmektedir. Parfümü, teninizin sıcak noktalarına sıkmanız, parfümle yakalayacağınız uyumu artırmaktadır. Hal böyle olunca bilekler, boyun bölgesi ve kulak arkası parfümün uygulanacağı doğru bölgelerdir. Kalıcı parfüm için birçok parametre devreye girmektedir. Bunlar parfümün kalitesi ve yapısından, cilt tipinize kadar değişkenlik göstermektedir. Araştırmalar, kuru ciltlerde parfümün daha az kalıcı olduğunu gözler önüne sermektedir.

 

 Kalıcılık Performansını Artırmak İçin Yöntemler

 

Parfüm yapısı gereği sıcak ve nemli bir noktaya uygulanmalıdır. Nemsiz kalmış bir ciltte, parfümün kalıcılık performansı da azalacaktır. Bir diğer konu ise kalıcılık söz konusu olduğunda, parfümün nasıl muhafaza edilmesi gerektiğidir. Güneş ışığı, sıcaklık ve nemli bir ortam parfümün yapısını bozacağından ötürü kalıcılık performansında da azalma olacaktır. Stil sahibi ve bakımlı kadınların en büyük sırlarından bir tanesi parfümün kalıcılığını artırmak için uyguladığı yöntemlerdir. Bu yöntemlerden bir tanesi de parfümün uygulanacağı noktaya nemlendirici yahut vazelin sürmektir. Hatta nemlendiricinizi parfümünüzle karıştırarak etkileyici ve kalıcı bir çözüm deneyebilirsiniz.

1 yorum

    Kevser 13 Nisan, 2018 Cevapla

    Bilgi için teşekkür ederim. Deneyeceğim 😊

Yorum yazın