Kış Soğuğuna Karşı Cildi Koruma Yolları

Kiraz Kiraz

Kış Soğuğuna Karşı Cildi Koruma Yolları

 

Deri, kış aylarında kan dolaşımını azaltır ve salgı bezlerimiz daha yavaş çalışmaya başlar. Böylece cilt kuruluğu başlar. Cilt kuru, kızarık, kılcal damarlar belirgin, tahrişe ve çatlaklara çok müsait bir hale gelir. Bu sorunları önlemek için cildimize yaz rutinimizden daha farklı bir bakım uygulamalıyız. Bunun için kış soğuklarından cilt koruma yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

 

1) Yüzü ve cildi soğuktan korumak için en önemli şey nemlendirmektir. Nemlendiricimiz yazın kullandığımız nemlendiriciye göre daha etkili, akneye eğilimli bir cilde sahi değilseniz yağlı bir nemlendirici olmalıdır. Nemlendiricilerin banyo sonrası uygulanması, nemi cilde hapsetmesi açısından etkilidir.

 

2)Su içmek! Klasik bir öneri ancak su içmek cildin kurumasını önleyen çok etkili bir yöntemdir. Günde en az iki litre su içtiğinizde cildinizdeki parlaklığı ve farkı göreceksiniz.

 

3) Kuru ciltlerin özelikle alkol içeren tonik, jel gibi ürünlerden kaçınması çok önemlidir. Çünkü alkol içeren ürünler cildin nem ve yağ bariyerini bozar ve kurumayı kolaylaştırır.

 

4)Odanızı nemlendirin. Sadece cildinizi değil yaşadığınız ortamı da nemli tutmak cildinizi yumuşatacaktır. Bu işlem için satılan otomatik aletleri veya ısıtıcıya takılan buharlaştırıcıları kullanabilirsiniz.

 

5) Cildin kuruyup dökülmesi soğuk kış aylarında sık görülen bir durumdur. Ve pullu bir cilt üzerine uygulanan kozmetik ürünleri ne kadar iyi görünür tartışmalıdır Bu yüzden cildinize nazik ve nemlendirici peelingler uygulayıp ölü deriyi cildinizden atabilirsiniz.

 

6)Ellere krem, maske ya da farklı bir bakım yapıldıktan sonra yarım saat kadar şeffaf eldiven giyilmesi yoğun bir bakım sağlayabilir

 

7)Kuru ve çatlamış cilt denildiğinde dudaklar unutulmamalıdır. Kış soğuklarından en çok nasibini alan ve sürekli çatlayıp hatta kanayabilen dudaklar da balmlarla ya da hindistancevizi yağı gibi doğal yağlarla nemlendirilmelidir.

 

Yorum yazın