Kanvas Mandala Boyama Duvar Tablosu Modelleri

Admin Admin

Kanvas Mandala Boyama Duvar Tablosu Modelleri

 

Yeni Moda Mandala

 

Dekorasyon modası da tekstil modası kadar hayatımızda yer edinmeye başladı. Farklı sanat dallarında ön plana çıkan akımlar dekoratif tasarımları da etkiliyor. Son günlerde bunun en güzel örneğini mandalalar ile yaşıyoruz. Tekstil ürünlerinden objelere kadar her alanda Uzakdoğu felsefesinin izleri görülmeye başladı. Bu moda akımının, bu kadar hızlı benimsenmesin de meditasyon aracı olmasının da etkisi çok büyük. Felsefesi olan akımlar her zaman dikkat çekiyor.

 

Mandala Nedir, Nasıl Yapılır?

 

Mandala Hint kökenli öğretilerde bir meditasyon aracı olarak kullanılır. Yuvarlak şekildedir. Çizime iç notadan başlanır. Kişi bu çalışma ile içsel halini dışa yansıtır. Uzak doğu felsefesinin batı toplumlarında yayılmaya başlamasıyla birlikte mandala sanatı da pek çok kişinin dikkatini çekti. Azımsanmayacak sayıda kişi bu sanatla uğraşarak bir nevi meditasyon yapmış oluyor. Başlangıçta uğraşılması zor bir sanat gibi görünse de biraz çaba ve pratikle herkes güzel çalışmalar ortaya çıkarabilir. Üstelik bu sanatla uğraşmak için öyle çok büyük maliyetlere de katlanmanız gerekmiyor. Yalnızca bir kâğıt ve kalemle mandala çizmeye başlayabilirsiniz. İnternet üzerinde yayımlanan mandala videoları hem size örnekler sunacak hem de tekniğinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Bir diğer seçeneğiniz ise hazır tablolar. Mandala desenleri baskılı hazır kanvas tabloları satın alarak yalnızca boyama işlemi ile harika tablolara sahip olabilirsiniz.

 

Dekorasyonda Mandala

 

Huzurlu ortamlar yaratmak adına sanatçılar mandala çizimleri ile duvarları süslemeye başladı. Hem profesyoneller hem de amatör sanatçılar el yapımı mandala tablolarını satışa sunuyorlar. Siyah beyaz ya da renkli birçok mandala örneğine sahip olmanız mümkün. Çeşitliliğin fazla olması herkesin evine ya da ofisine uygun bir mandala tablo sahibi olmasını kolaylaştırıyor. Siz de evinizin enerjisini değiştirmek için birkaç mandala tablo yapabilir ya da satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

BENZER YAZILAR