Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Admin Admin

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Evde özel bir çalışma alanı oluşturmak, meslek alanlarının çeşitlenmesi, insanların vaktinin değerlenmesi gibi nedenlerle pek çok kişi için zorunlu hale gelmiştir. Özellikle serbest zamanlı işler için home ofis tipi işyerleri kullanılmaktadır. Home ofis tipi çalışma alanları, ulaşım sorunu, çalışırken belirli bir zaman dilimi ile sınırlı kalmak gibi problemleri tamamen ortadan kaldırarak daha özgür bir çalışma ortamı sunuyor. Fakat bu özgür çalışma ortamında standart iş yerlerinde alınan verimi alabilmek için doğru bir dekorasyon uygulamak gerekir.

Home Ofis Seçimi

Home ofis dizaynında önemli olan, ofisin ne amaçla kullanılacağıdır. Dekorasyon, evden yürütülecek işin türü ve kullanılması gereken ekipmanlara göre yapılmalıdır. Bilgisayar üzerinden çalışacaklar için, masa üzerinde çizim yapacaklar için, evden el işi yaparak çalışacaklar için ayrı ayrı ofis düzenlemesi gerekecektir. Home ofis düzenlemesi yapılırken ev ortamı ile çalışma alanı mümkün olduğunca birbirinden ayrılmalıdır. Aksi halde yapılan işe odaklanmak zorlaşacaktır. En doğrusu çalışmak için ayrı bir odanın ayrılmasıdır.

Home ofis için ayrılacak olan bölüm, mutfak ve yatak odası gibi evin diğer bölümlerinden olabildiğince uzakta ve sessiz olmalıdır. Çok fazla ışık alan bir oda da home ofis için doğru bir seçim olmayacaktır.

Home Ofis Nasıl Düzenlenmelidir?

Home ofiste kullanılacak çalışma masası yapılacak iş için uygun olmalıdır. Sade bir çalışma masası ve ihtiyaca göre kitaplık yeterli olacaktır. Çalışma masası dikkat dağıtmayacak şekilde düzenlenmeli, gereksiz objelere yer verilmemelidir.

Verimli bir çalışma için çalışma masası duvara dönük şekilde konumlandırılmalıdır. Home ofis duvarlarında pastel renkler kullanılabilir. Canlı bitkiler de ofise enerji katacaktır. Dekorasyonda home ofisin çalışma odası değil, iş yeri imajı uyandırmasına dikkat edilmelidir.

 

Bir sonraki makalemiz, Ev Dekorasyon Fikirleri‘ni okumak istermisiniz?

Bir cevap yazın

BENZER YAZILAR