Ev Dekorasyon Fikirleri Aksesuar

Kiraz Kiraz

Ev Dekorasyon Fikirleri Aksesuar

 

Ev dekorasyonunda dekoratif aksesuarlar oldukça önemli bir yere sahiptir. Tabiri yerinde ise; tarzınızı kimliğinizi ve zevklerinizi kullandığınız aksesuarlar ile evinize yansıtırsınız. Dekoratif aksesuarların kullanılmadığı, sadece mobilyalardan ibaret bir dekorasyon düşünülemez, dekorasyonunuzu tamamlamak için muhakkak dekoratif objelerden ve aksesuarlardan faydalanmalısınız. Dekoratif obje kullanımı kadar doğru obje seçimi ve yerinde kullanımı da önemlidir. Alakasız yerlerde kullanacağınız alakasız objeler evinizi şıklıktan ve zariflikten oldukça uzaklaştıracaktır. Bunun yanında gereksiz obje ve aksesuar kullanımından da kesinlikle kaçınmalısınız. Fazladan kullanacağınız aksesuarlar, evinizde kullanılabilir alanı daralttığı gibi gereksiz kalabalığa da neden olarak göz yoran bir görünüm kazandıracaktır.

 

Doğru dekoratif aksesuar seçimi nasıl olmalı?

 

Sadelik çoğu zaman şıklıktır. Bu kadim kural ev dekorasyonunda da değişmez. Evinizi dekore ederken öyle aksesuarlar seçmelisiniz ki sizi sadelikten uzaklaştırmamalı, bulunduğu mekanda sırıtmamalı ve sanki sırf orada kullanılmak için tasarlanmış gibi bir görünüm yaratmalı. Eğer mobilyalarınız yeteri kadar sade ise, dekoratif aksesuar seçiminde biraz daha cesur davranabilirsiniz. Ama yine de kullandığınız aksesuarlar mobilyalarınız ile tezatlık oluşturmamalı. Kullandığınız mobilyalar ile seçtiğiniz aksesuarların tarzı kesinlikle aynı olmalı. Yani klasik tarzda mobilyaların arasında oldukça spor duran aksesuarlar kullanmamalısınız. Tam tersi durum da geçerli, spor tarzda döşenmiş bir evde klasik aksesuarlar ve vintage tarzı ürünler kullanmamalısınız.

 

Dekoratif obje kullanımı örnekleri

 

Bu yazımızda örnek olarak klasik tarzda döşenmiş bir salonun aksesuar seçiminden bahsedelim. Mobilyalarınız vintage tarzı ve sade ise aksesuar seçimini klasik ve fazla abartmamak koşulu ile biraz daha gösterişli seçebiliriz. Vintage tarzı mobilyaların arasında mum ve şık mumluklar oldukça zarif duracaktır. Mumlarınızı sade seçmeniz yanında sayı olarak fazla mum kullanabilirsiniz. Odanızın bir köşesini büyüklü küçüklü çeşitli ebatlardaki mumlar ile donatabilirsiniz. Vintage tarzı mobilyalarda canlı çiçekler çok hoş bir görünüm oluşturmuyor bu yüzden canlı çiçek kullanımından kaçınmalısınız. Eğer salonunuzda şifonyer kullanıyorsanız bunun üzerini yine vintage tarzda tasarlanmış fotoğraf çerçeveleri ile donatabilirsiniz. Duvarınızda da yine mobilyalarınıza uygun renklerde ki resimler ve vintage tarzı bir duvar saati kullanabilirsiniz. Orta sehpanız varsa onun üzerine de şık ve zarif bir şekerlik yerleştirdiğinizde odanızın dekorasyonunu tamamlamış olursunuz. Görüldüğü gibi fazla abartıya kaçmadan, oda tasarımı ve mobilyalarınız ile uyumlu dekoratif aksesuarlar yerinde ve doğru kullanım da odanızın şıklığını tamamlayacak ve evinizin bir parçası haline gelecektir. Dekoratif aksesuarlarınızı almadan önce iyi bir piyasa araştırması yapmanızı öneririz. En doğru ürünü bulmanın yolu ancak iyi bir araştırmadan geçer

 

Yorum yazın