Dünya Üzerinde En Çok Uyuyan Ülkeler

Dünya Üzerinde En Çok Uyuyan Ülkeler


Türkiye’de yaşayan fertlerin uykuya ayırdığı sürenin (8 saat 32 dakika) birçok Avrupa ülkesinden yüksek olduğu belirlendi.

uyku

uyku

En çok uyuyan ülke 9 saat 7 dakika ile Bulgaristan olurken, bunu 8 saat 50 dakika ile Fransa ve 8 saat 40 dakika ile Letonya izledi.
uyku

uyku

En az uyuyan ülkeler ise sırasıyla 8 saat 3 dakika ile Norveç, 8 saat 6 dakika ile İsveç ve 8 saat 12 dakika ile Almanya oldu.
uyku

uyku

Avrupa’daki erkekler ülkemizdeki erkeklere göre hane halkı ve aile bakımına daha fazla zaman ayırıyor.
uyku

uyku

Avrupa ülkeleriyle karşılaştırıldığında 20-74 yaş grubu için Türkiye’de yaşayan kadınların hane halkı ve aile bakımına ayırdığı sürenin İtalya ve Bulgaristan dışındaki tüm ülkelerden fazla olduğu görülürken, erkeklerin ise bu faaliyete diğer ülkelerdeki erkeklerden çok daha az zamanını ayırdığı görüldü.
uyku

uyku

Erkeklerin bu faaliyete en çok zaman ayırdığı ülkeler 2 saat 38 dakika ile Slovenya ve 2 saat 37 dakika ile Bulgaristan iken en az zaman ayırdığı ülkeler ise 55 dakika ile Türkiye ve 1 saat 35 dakika ile İtalya oldu.
uyku

uyku

Kadınların bu faaliyete en çok zaman ayırdığı ülkeler ise 5 saat 20 dakika ile İtalya ve 5 saat 1 dakika ile Türkiye ve Bulgaristan iken, en az zaman ayırdığı ülkeler ise 3 saat 42 dakika ile İsveç ve 3 saat 47 dakika ile Norveç oldu.
uyku

uyku

Arkadaşlarınla Paylaş